6 kierowców pod wpływem. “TRZEŹWY PORANEK” – podsumowanie działań

1311 kierowców przebadali na stan trzeźwości dębiccy policjanci w ramach wczorajszych działań „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze zatrzymali 6 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu

Wczoraj od rana, dębiccy policjanci prowadzili na terenie całego powiatu działania pod nazwą “Trzeźwy poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. W ciągu kilku godzin policjanci przebadali stan trzeźwości 1311 kierujących. W wyniku prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili 6 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol. Niechlubnymi rekordzistami byli – 37-letni mieszkaniec Straszęcina kierujący oplem, którego zatrzymano do kontroli w Żyrakowie. Alkomat wykazał w jego organizmie 2,4 promila alkoholu. Drugim kierowcą, u którego badanie alkomatem wskazało 1,4 promila alkoholu, był 47-letni mieszkaniec powiatu wielickiego. Mężczyzna podróżował oplem przez Żyraków.

W Brzeźnicy policjanci interweniowali wobec kierującego volkswagenem. Funkcjonariusze poddali kontroli na trzeźwość 64-letniego mieszkańca Straszęcina. Urządzenie wykazało w jego organizmie 1,3 promila alkoholu. W miejscowości Góra Motyczna funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego oplem, 50-letniego mieszkańca Starej Jastrząbki. Mężczyzna miał w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. Kolejną interwencję policjanci podjęli w Grabinach. Kierowca opla, 43-letni mieszkaniec Grabin, miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Następnym kierowcą, który był 55-letni mieszkaniec Grabin, który mając w organizmie 0,5 promila alkoholu, podróżował pojazdem marki Renault przez swoją miejscowość. Nietrzeźwi kierowcy stracili prawa jazdy i teraz odpowiedzą przed sądem.

źródło: KPP Dębica