Senator RP Zdzisław Pupa i Poseł na Sejm RP Jan Warzecha w dalszym ciągu wspierają w Ministerstwie Klimatu i Środowiska działania o pilne wydanie opinii do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie nadania statusu uzdrowiska dla miejscowości Latoszyn i Podgrodzie.
Poseł Warzecha w swoim piśmie skierowanym do Ministerstwa Klimatu i Środowiska podkreśla fakt, że brak uzyskania statutu gminy uzdrowiskowej dla Gminy Dębica wyklucza ją z grona beneficjentów programów skierowanych tylko dla uzdrowisk i spowoduje, że gmina nie pozyska środków na dalszy rozwój uzdrowiska. Jednakże podkreśla, że stanowisko zarządu PGNiG jednoznacznie stwierdza, że nie ma żadnych formalnych i prawnych przeszkód, aby pozytywnie odnieść się do wymienionego wniosku Gminy Dębica.
Natomiast Senator Pupa ponownie spotka się z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska w tym temacie.
Jesteśmy wdzięczni parlamentarzystom za intensywne wspieranie wymienionych działań, bo Latoszyn Zdrój to wspólne dobro.
Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/parlamentarzysci-dalej-wspieraja-uzdrowisko-2226.html






