OSP Paszczyna będzie miała nowy samochód

Jednostka OSP Paszczyna znalazła się na liście jednostek OSP przewidzianych do dofinansowania na zakup samochodu ratowniczo – gaśniczego. Resort spraw wewnętrznych i administracji wyjaśnił, że w środę wiceszef MSWiA Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2022 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Zakup ciężkiego samochodu – ratowniczo gaśniczego z napędem 6×6 zostanie sfinansowany częściowo z dofinansowania i częściowo z budżetu Gminy Dębica.

Jednostka OSP Paszczyna jest obecnie jedną z najprężniej działających Ochotniczych Straży w Gminie Dębica. Do swojej dyspozycji posiadają 2 pojazdy ratowniczo – gaśnicze, które łącznie były użyte w 2021 r.  86 razy.

Składamy serdecznie podziękowania Posłowi na Sejm RP Zbigniewowi Chmielowcowi oraz innym osobom zaangażowanym w pozyskanie dofinansowania.

Gratulacje należą się również zarządowi OSP Paszczyna, którzy ponownie udowodnili swoją skuteczność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na rozwój swojej jednostki.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/osp-paszczyna-bedzie-miala-nowy-samochod-2515.html