KORONAWIRUS: RAPORT – w Dębicy wyniki ujemne!

reklama

Wczoraj informowaliśmy o 3 osobach przebywających na Oddziale Obserwacyjno – Zakaźnym w Dębicy, które badane są pod kątem obecności COVID-19. U wszystkich tych pacjentów testy laboratoryjne wykazały wyniki ujemne.

W powiecie dębickim liczba osób objętych nadzorem wynosi 727, a poddanych kwarantannie 548.

AKTUALNA SYTUACJA W WOJEWÓDZTWIE:

Informacja podana przez Małgorzatę Waksmundzką-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie:

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. To starszy mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, stan dobry, który przebywa w ścisłej kwarantannie.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7731 osób,
a 9050 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 65 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1591 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 44 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COS-2.
W dniu 15 marca br. odnotowano 1 zgon.

AKTUALNA SYTUACJA W POLSCE:

Ministerstwo Zdrowia informuje, że:

Mamy 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego,
4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1085/15 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(Stan na 9.30, 26.03.2020)