Księża z Parafii Świętej Jadwigi w Dębicy z negatywnym wynikiem testu na COVID-19

reklama

Przebywający na kwarantannie księża z Parafii Świętej Jadwigi w Dębicy z negatywnym wynikiem testu na COVID-19. Taką informację podano dziś do publicznej wiadomości. O pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u Ks.Jana, który  pełnił posługę duszpasterską w parafii między 21-28 czerwca, mieszkańcy dowiedzieli się oficjalnie w piątek, 3 lipca. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dębicy rozpoczęła poszukiwania wiernych, którzy w tych dniach uczestniczyli w nabożeństwach w kościele pw. św. Jadwigi w Dębicy.

Informacja ze strony Parafii Świętej Jadwigi na portalu społecznościowym Facebook:

Drodzy parafianie i goście.

Otrzymaliśmy przed chwilą wyniki przeprowadzonych badań na obecność koronawirusa. Testy wszystkich księży przebywających na kwarantannie są negatywne.

Bóg zapłać za wszelkie słowa wsparcia i otuchy w tym trudnym dla nas czasie. Szczególnie dziękujemy za Waszą modlitwę w naszej intencji. Niech Dobry Bóg i nasza Święta Patronka Jadwiga Śląska ma nas wszystkich w swojej opiece.

KOMUNIKAT NADZWYCZAJNY NR 5 wydany przez Parafię w środę, 8 lipca:

Wyniki badań księży (8) na obecność koronawirusa są ujemne.  W kwarantannie księża pozostają jeszcze w środę (8.07.20) do godz. 24.00.

W związku z tym w czwartek (9.07.20) traci moc obowiązującą „Komunikat nadzwyczajny nr 4”. W czwartek wszelkie nabożeństwa będą odprawiane zgodnie z normalnym trybem.

Jak dotychczas nie ma pozytywnych wyników u osób, które miały kontakt z Ks. Janem.

Ks. Jan czuje się dobrze, przebywa w domu rodzinnym na kwarantannie, która w jego przypadku potrwa znacznie dłużej. Wróci do parafii po całkowitym zwalczeniu wirusa.

Wszystkim parafianom dziękujemy za modlitwę, życzliwość i opanowanie. Rozumiemy też lęk sporej grupy parafian i wspieramy ich w przezwyciężeniu tego doświadczenia.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach. Niezmiennie prosimy o zachowanie wskazań służb sanitarnych: maseczki, odstęp, czyste ręce.

Koronawirus może być wszędzie a zachowując zasady epidemiczne możemy spokojnie żyć, pracować, modlić się i odpoczywać.