Dzień otwarty Akademii LEONARDO w Mielcu

 26 września cztery klasy z Zespołu Szkół w Głobikowej uczestniczyły w projekcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego pod nazwą „Dzień otwarty Akademii Umiejętności Technicznych LEONARDO”.

Program pobytu był bardzo bogaty. Najpierw klasy 1-2 wzięły udział w warsztatach z budowy modeli rakiet. Klasa 3 zbudowała spadochron wraz z modelem spadochroniarza, natomiast klasa 4 modele szybowców halowych. Po warsztatach na uczestnicy spotkali się z Podkarpackim Centrum Nauki „Łukasiewicz” oraz Planetarium z Radomyśla Wielkiego,  gdzie dzieci mogły eksperymentować, testować, pytać, doświadczać i rozwijać naukowe zainteresowania.

Następnie grupa wraz z opiekunami udała się na wieżę kontroli lotów na lotnisku  w Mielcu. Tam  młodzież zapoznała się  z nowoczesnymi metodami zarządzania lotniskiem, a także obserwowała  przeloty samolotu blisko wieży oraz jego lądowanie i start. Później dzieci wróciły  do Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, gdzie odbył się pokaz modelarski modelu rakietoplanu zdalnie sterowanego i modelu samolotu wykonany przez Mistrza Świata Juniorów w Modelarstwie Kosmicznym Wojciecha Koszelskiego.

Szczególne podziękowania uczestnicy kierują do Pana Wójta Marka Mikruta za pomoc w organizacji transportu dla tak licznej grupy.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/dzien-otwarty-akademii-leonardo-w-mielcu-3688.html