Uczniowie strzelali o awans! Na mistrzostwach będą nas reprezentować młodzi z Mielca

Uczniowie zawalczyli o awans na stopień krajowy! Podczas eliminacji wojewódzkich strzelali do celu i zbierali punkty, które gwarantowały przejście do kolejnego etapu. 11 drużyn z podkarpackich klas wojskowych uczestniczących w projektach edukacyjnych MON zmierzyło się na wirtualnej strzelnicy. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców – uczniów z Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Placówka była również gospodarzem zawodów.

Organizacja eliminacji wojewódzkich w Elektryku to wynik współpracy z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Mielcu. W szkole odbył się także dzień otwarty. Zachęcano młodzież do zainteresowania siłami zbrojnymi oraz rozmawiano o ścieżkach kariery w wojsku. Potrzebne informacje można było uzyskać w Mobilnym Punkcie Rekrutacyjnym.

W trakcie zawodów odbył się pokaz sprzętu wojskowego. Do placówki przybyła również policja i straż pożarna.

Młodzi z Mielca będą reprezentowali Podkarpacie podczas finału we Wrocławiu. Strzeleckie Mistrzostwa Polski rozpoczną się 8 listopada. Na wydarzenie zaprosiło Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji Oddział Zamiejscowy w Rzeszowie wraz z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Mielcu. Patronat nad imprezą objęli Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Starosta Powiatu Mieleckiego.