Dzień rodziny w Stobiernej

1-go czerwca – w Dzień Dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej w Stobiernej obchodzono Święto Rodziny. Jak co roku uroczystości tego dnia podzielone były na dwie części. Pierwsza część – część artystyczna odbyła się na sali gimnastycznej. Podczas tej części, uczniowie najmłodszych klas (0-III) zaprezentowali inscenizację pt. „Z mamą i tatą jest najlepiej”, posłuchać mogliśmy piosenek w wykonaniu Wiktorii Pyskaty z kl. VIII, Kamili Kosińskiej z kl. VI oraz uczniów klasy V, uczennice naszej szkoły zaprezentowały również taniec, którego choreografię przygotowała pani Weronika Strach. Jedną z atrakcji była musztra strażacka zaprezentowana przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP Stobierna pod kierownictwem absolwentki PSP w Stobiernej Aleksandry Miazgi. Klasa VII wraz z OSP Stobierna przedstawiła scenkę sytuacyjną z elementami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poloneza zatańczyli najstarsi uczniowie, tańcem tym co roku żegnają się z murami swojej szkoły.
Druga część tego niezwykłego świętowania to atrakcje dla całej rodziny, które miały miejsce na boisku szkolnym, a były to: animacje, warkoczyki, malowanie twarzy i poczęstunek przygotowane przez Fundację Gorąca Cegła i rodziców, dmuchaniec, kiełbaski, lody, wata cukrowa i popcorn, zdrowe przekąski przygotowane przez uczniów klasy V oraz konkurencje sportowe dla rodziców i dzieci. Klasa IV prowadziła zbiórkę charytatywną pod hasłem „Dzieci Dzieciom” na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Rodzice i opiekunowie mieli możliwość wypełnienia krótkiej ankiety prowadzonej przez Doradców Domowych, której celem było zebranie informacji na temat stanu ekologii w Stobiernej. Jest to element Projektu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki oraz Norweskiego Stowarzyszenia na rzecz Zielonej Infrastruktury. Rolę Doradców Domowych pełnią uczniowie: Nikola Marć, Emilia Sroka, Szymon Czauderna i Piotr Strózik pod opieką Pani Dyrektor Bożeny Sztogrin.
Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za ich obecność. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że ten dzień był tak wyjątkowy i pełen wzruszeń. Jeszcze raz wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom, życzymy wiele miłości i samych pogodnych dni.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/dzien-rodziny-w-stobiernej2023-3333.html