Mosty zamiast murów. Konferencja dla rodziców i nauczycieli – Serwis informacyjny Miasta Dębica

19 października 2023

Ikonka głośnikaPrzeczytaj

Loading…

O tym jak wspierać siebie, by wesprzeć młodego człowieka będą dyskutować rodzice i nauczyciele w czasie konferencji organizowanej przez Miasto Dębicę. Spotkanie odbędzie się w czwartek (26.19) o godz. 11:00 w Domu Kultury Śnieżka.

Specjaliści Ośrodka formacji, dialogu i myśli „Alegoria” poprowadzą konferencję pn. „Mosty zamiast murów…Jak wspierać siebie, by wesprzeć młodego człowieka?

W czasie spotkania dyrektorzy, nauczyciele, pedagodzy oraz rodzice dowiedzą się m.in. jak rozwijają się mózgi dzieci i młodzieży, jak powstają uzależnienia oraz jak wspierać siebie by móc potem być wsparciem dla własnych dzieci, wnuków i podopiecznych.

Program konferencji:

„Neurobiologia uzależnień u dzieci i młodzieży”
– Marek Kaczmarzyk, biolog, neurodydaktyk i memetyk, nauczyciel i wykładowca, autor artykułów i książek z zakresu biologicznych i memetycznych kontekstów kształcenia

„Rodzic i nauczyciel w dobrostanie…Jak towarzyszyć młodemu człowiekowi w trudnych sytuacjach?”
– Magdalena Delipac – psycholog, terapeuta w procesie certyfikacji. Jest założycielką Sentio Gabinet pomocy psychologicznej i Terapii w Kielcach, gdzie na co dzień pracuje z nastolatkami oraz osobami dorosłymi. Jest prezesem Fundacji Telos, której misją jest wsparcie rozwoju dorosłych i młodzieży oraz działania w obszarze profilaktyki zdrowia psychicznego i pomocy psychologicznej.

„Podsumowanie pilotażowego programu Verbi valor – wartość słowa”
– Marta Łazarczyk

Na zakończenie konferencji zostanie przeprowadzony panel dyskusyjny z udziałem prelegentów.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konferencji mogą się zapisać on-line https://konferencja.alegoria.org/

Źródło: https://debica.pl/mosty-zamiast-murow-konferencja-dla-rodzicow-i-nauczycieli/