To była jednogłośna decyzja. W Gminie Dębica uchwalono budżet na 2025 rok. Mieszkańcy mogą liczyć na nowe inwestycje i kontynuację obecnych działań.
Jak mówią radni, budżet został zbudowany przede wszystkim na kompromisie. Dzięki licznym dyskusjom dotyczącym jego finalnej formy, podczas sesji Gminy Dębica nikt nie wahał się, jaką decyzję podjąć.
Mieszkańcy mogą liczyć na dalszy rozwój gminy. 40 mln zł zostanie przeznaczone na inwestycje drogowe, oświatę i kulturę.
Projekt budżetu zakłada, że dochody wyniosą 170 mln zł, co oznacza wzrost o 20% w porównaniu do mijającego roku. Wydatki mają utrzymać się na poziomie około 172 mln zł.





