Zwycięstwo Kamila w XX edycji Konkursu Wiedzy Technicznej „Sapere aude – odważ się być mądrym”

30 marca 2022 r. w siedzibie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbył się finał konkursu  Wiedzy Technicznej  „sapere aude – odważ się być mądrym”. Konkurs od 20 lat organizowany jest przez ZSTiO wraz z działającym przy szkole stowarzyszeniem Nauka i Rozwój. Patronat naukowy i związane z nim merytoryczne wsparcie zapewniają znane uczelnie wyższe naszego województwa: Politechnika Rzeszowska, Politechnika Lubelska oraz Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno–Ekonomiczna w Jarosławiu.

Mecenasem i głównym sponsorem konkursu od 9 lat jest Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa”, a w obecnym roku dodatkowo Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich. Patronat honorowy nad konkursem od lat pełnią: Starosta Jarosławski, który jednocześnie jest też jednym z fundatorów nagród dla laureatów konkursu oraz Burmistrz Miasta Jarosławia. Konkurs jest szeroko znany w całym naszym województwie, a co za tym idzie wypracował sobie szczególną rangę wśród wielu ważnych przedsięwzięć naukowych i edukacyjnych tego obszaru. Potwierdzeniem tego jest idąca w dziesiątki tysięcy liczba jego uczestników na przełomie tych lat.

W uroczystej Gali podsumowującej zmagania uczestników XX edycji wzięli udział: prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławia – dr inż. Ryszard Pukała, w imieniu rektora Politechniki Rzeszowskiej – prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnika udział wzięli Beata Raś oraz Adrian  Moskak.  Ponadto uroczysty finał zaszczycili swoją obecnością: Przewodniczący Zarządu Fundacji Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. H. i T. Zielińskich - Marek Puzio, władze miasta reprezentował wiceburmistrz Dariusz Tracz. Po uroczystościach i przemówieniach gości podsumowujących cykl 20 lat KWT nastąpiło wręczenie nagród dla jego finalistów i laureatów.

Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSTiO w Jarosławiu

W jubileuszowej edycji KWT zdobywcą I miejsca i tytułu laureata został  Kamil  Lauzer  - uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzeźnicy, którego opiekunem był Sławomir Sulisz. Uzyskane przez Kamila nagrody - bon na 1000 zł do sieci sklepów Media Expert, zestaw klocków Lego Technic, statuetkę KWT 1 – na pewno przyczynią sie do rozwoju jego zainteresowań wiedzą techniczną.

Warto dodać, że zwycięstwo Kamila nie jest jego pierwszym sukcesem w tym roku szkolnym. Kamil zajmując wysokie lokaty zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu konkursu kuratoryjnego z matematyki i fizyki i oczekuje na wyniki końcowe. 

Oprócz Kamila w finałowej rozgrywce brało udział sześcioro naszych uczniów: Kinga Panek, Kamila Gil, Martyna Wójcik, Natalia Rusin, Kacper Nowak i Seweryn Sanecki. 

Gratulujemy wszystkim uczniom i opiekunowi.

            Życzymy dalszych sukcesów. 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/zwyciestwo-kamila-w-xx-edycji-konkursu-wiedzy-technicznej-sapere-aude-odwaz-sie-byc-madrym-2645.html