Wysoki mandat dla pijanego rowerzysty

Ponad promil alkoholu w organizmie miał rowerzysta zatrzymany do kontroli w Łękach Górnych. Cyklistę zdradził styl jego jazdy, który stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla niego oraz innych uczestników ruchu. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.

W Łękach Górnych, policjanci ruchu drogowego zwrócili uwagę na dziwną i niebezpieczną jazdę rowerzysty. Zatrzymanym do kontroli rowerzystą okazał się 56-letni mieszkaniec tej miejscowości. Badania alkomatem wykazało, że w organizmie miał ponad promil alkoholu. Za popełnione wykroczenie, zgodnie z nowym taryfikatorem, mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2,5 tys. złotych.

Pamiętajmy, że tak nieodpowiedzialne zachowanie, nie tylko skutkuje mandatem, ale może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach tragedii, dla samego rowerzysty, jak też innych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli jesteś świadkiem takiego nieodpowiedzialnego zachowania – reaguj, informując o sytuacjach niezgodnych z prawem. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję, dzwoniąc pod numer 112.

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl