Pijany rowerzysta ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł

Policjanci dębickiej drogówki zatrzymali do kontroli rowerzystę. Mężczyzna chwilę po tym, jak pił alkohol, ruszył w podróż przez miejscowość Pustynia. Podczas badania alkomatem okazało się, że 41-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.

Wczoraj, policjanci dębickiej drogówki, podczas patrolowania miejscowości Pustynia, przed godz. 10, zauważyli mężczyznę jadącego rowerem. Policjanci zatrzymali go do kontroli. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Pustyni. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że cyklista miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.

Pamiętajmy, że takie zachowanie, nie tylko skutkuje mandatem, ale może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach tragedii, dla samego rowerzysty, jak też innych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli jesteś świadkiem takiego nieodpowiedzialnego zachowania – reaguj, informując o sytuacjach niezgodnych z prawem. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić Policję dzwoniąc pod numer 112.

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl