Wysokie mandaty dla rowerzysty i motocyklisty

Policjanci dębickiej drogówki zatrzymali do kontroli dwóch kierujących jednośladami. 31-letni motocyklista, w terenie zabudowanym, jechał z prędkością 133 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został ukarany wysokim mandatem. W Głowaczowej, kierujący jednośladem miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. Za popełnione wykroczenie cyklista został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.

W piątek około godz. 18.30, w miejscowości Czarna, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 31-latka, kierującego motocyklem yamaha. Motocyklista jechał z prędkością 133 km/h w terenie zabudowanym, co było powodem jego zatrzymania. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mieszkaniec Borowej, był trzeźwy. Mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, otrzymał mandat w kwocie 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. W niedzielę po godz. 10, funkcjonariusze pełniąc służbę na terenie miejscowości Głowaczowa, zwrócili uwagę na rowerzystę, którego sposób jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy.  Zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że 76-letni mieszkaniec Grabin, kieruje rowerem mając w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. Mężczyzna, za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, został ukarany mandatem w wysokości po 2,5 tys. złotych.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli jesteś świadkiem takiego nieodpowiedzialnego zachowania – reaguj, informując o sytuacjach niezgodnych z prawem. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję, dzwoniąc pod numer 112.

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl