Wójt deklaruje wsparcie

“Szanowni Państwo, mając na uwadze zaistniałą sytuację związaną z działaniami wojennymi za naszą wschodnią granicą solidaryzuję się ze wszystkimi obywatelami Ukrainy. Deklaruję wsparcie i gotowość w zakresie udzielenia wszechstronnej pomocy potrzebującym. Nie pozostajemy obojętni wobec naszych ukraińskich sąsiadów!”

Gmina Dębica przyłącza się do akcji pomocowej. Na dzień dzisiejszy jesteśmy na etapie przygotowania lokali tymczasowego pobytu dla emigrantów z Ukrainy szukających schronienia w Polsce oraz tworzymy listę osób chętnych do przyjęcia pod swój dach rodziny z dziećmi.
Jak zwykle mieszkańcy Gminy Dębica stanęli na wysokości zadania, pokazali swoje serce i ogromną empatię. W zaledwie kilka godzin po podaniu komunikatu pojawili się już pierwsi chętni deklarujący pomoc.
Gmina Dębica uruchamia również od 1 marca cztery punkty zbiórek artykułów spożywczych, chemicznych, higienicznych itp. w następujących miejscach:

Publiczna Szkoła Podstawowa w Nagawczynie
CKiB w Pustkowie Osiedlu
Budynek Wielofunkcyjny w Latoszynie
Remiza strażacka w Pustyni

Jednocześnie apeluję o zachowanie spokoju i nie uleganie dezinformacji, która ma miejsce w przestrzeni publicznej. Na bieżąco monitorujemy aktualną sytuację, analizujemy potrzeby i będziemy Państwa informować. W tych trudnych chwilach bądźmy razem z Narodem Ukraińskim

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/wojt-deklaruje-wsparcie-2572.html