Wizyta gości z partnerskiego Miasta Rudki na Ukrainie

Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw.Wniebowzięcia NMP w Rudkach Jerzy Wasyłenko oraz siostra Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego Agnieszka Kania złożyli wizytę w Urzędzie Gminy Dębica, której celem było podziękowanie Wójtowi Gminy Dębica Stanisławowi Rokoszowi za okazane serce.

W związku z trudnymi i bolesnymi działaniami wojennymi, które brutalnie zmieniły rzeczywistość obywateli Ukrainy, Wójt Gminy Dębica wyraził chęć pomocy naszym miastom partnerskim. Władze miasta jak i parafia w Rudkach z wdzięcznością przyjęli naszą pomocną dłoń i kolejne autokary z darami ruszyły na Ukrainę. W zależności od rozwoju sytuacji zmieniały się potrzeby naszych partnerów- od środków medycznych po siatki maskujące. Za każdym razem próbowaliśmy skompletować najpotrzebniejsze rzeczy, które wykorzystywane były dla zapewnienia opieki rannym, napływającym do Rudek oraz ich rodzinom, którzy szukali schronienia.

W podziękowaniu na ręce Wójta Stanisława Rokosza przekazana została ikona Matki Bożej Rudeckiej, która zostanie umieszczona na Sali narad Urzędu Gminy Dębica.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy Dębica, wolontariuszom i firmom, którzy włączyli się w akcję pomocy dla Ukrainy.

 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/wizyta-gosci-z-partnerskiego-miasta-rudki-na-ukrainie-2685.html