Pomoc z Gminy Dębica dotarła na Ukrainę

Drugi autobus z Gminy Dębica wyruszył właśnie na Ukrainę. Pierwszy transport z niezbędnymi przedmiotami, który pożegnaliśmy w poniedziałek, dotarł do Rudek i zapewnił mieszkańcom potrzebną pomoc. Zawiezione tam rzeczy pochodzą z czterech punktów zbiórek ustanowionych w gminie. Dary trafiły do parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Rudkach, skąd zostaną rozdystrybuowane potrzebującym. Rudki położone w obwodzie lwowskim to miasto partnerskie Gminy Dębica, z którym ta współpracuje już od wielu lat.

Gmina pomaga nie tylko poprzez zbieranie darów, ale także pieniędzy, które przekazywane są na Ukrainę. Drugi transport wypełniony m.in. produktami spożywczymi, środkami chemicznymi, ręcznikami i pościelą już wyjechał. Zachęcamy również wszystkich, którzy są w stanie ofiarować podobną pomoc do zgłaszania w urzędach chęci udzielenia rodzinom z Ukrainy schronienia.

Gmina Dębica dziękuje mieszkańcom, koordynatorom działań w Publicznej Szkole Podstawowej w Nagawczynie, CKiB w Pustkowie-Osiedlu, Budynku Wielofunkcyjnym w Latoszynie oraz w Remizie Strażackiej w Pustyni. Oprócz najniezbędniejszych produktów, strażacy dostarczyli również torby medyczne PSP R1. Podziękowania należą się również firmie Igloocar sp. z.o.o., a także wolontariuszom i osobom odpowiedzialnym za transport z Bama Logistics z Kozłowa, Fundacji Gorąca Cegiełka oraz Gminnego Zakładu Komunalnego.