W niedzielę oddadzą hołd Prymasowi Tysiąclecia. Wyjątkowy koncert z okazji beatyfikacji Stefana Wyszyńskiego

W wyjątkowy sposób oddadzą cześć Prymasowi Tysiąclecia. Niecodzienny koncert ma być muzycznym hołdem z okazji beatyfikacji Stefana Wyszyńskiego. Nie zabraknie również wspomnienia Św. Jana Pawła II. Najpiękniejsze melodie zabrzmią już w najbliższą niedzielę, 26 września o godz. 19.00 w Kościele Parafialnym w Górze Motycznej.

Wystąpią muzycy światowej sławy: Mariusz Monczak, Daria Stachowicz, Adam Michalak oraz Robert Adamczak. W programie koncertu muzyka sakralna z różnych epok i stylów od klasyki do rozrywki, która przypomni postać Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego oraz Jego zasługi dla Kościoła i Narodu Polskiego. Usłyszymy między innymi  utwory: J. S. Bacha, Ch. Gounoda, F.Schuberta, M.Lorenca, W. Gomeza, E. Morricone, K.Jenkinsa, C. Francka, V. Belliniego oraz fragmenty oratorium o Świętym Janie Pawle II Piotra Rubika. Wydarzenie zakończy wspólne śpiewanie.

Na wyjątkowy koncert w hołdzie niedawno beatyfikowanemu Stefanowi Wyszyńskiemu zapraszają: Wójt gminy Żyraków Marek Rączka, dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie Aneta Domaradzka oraz proboszcz parafii p.w. Chrystusa Króla w Górze Motycznej, ks. Józef Bąk.