Dzień Patrona PSP w Nagawczynie Kardynała Stefana Wyszyńskiego

reklama

22 maja społeczność PSP w Nagawczynie obchodziła Dzień Patrona Szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przed 18 laty w 2002 r społeczność Nagawczyny wybrała na Patrona Szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdyż był to człowiek niezwykły, którego dziedzictwo nauczyciele przekazują uczniom po dzień dzisiejszy.

We mszy św. odprawionej o godz. 9.00 uczestniczyli pani dyrektor Irena Wośko, przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczycieli. Pozostali mogli połączyć się duchowo za pośrednictwem transmisji on-line. Uroczystość uświetniła grupa dziewcząt z kl.III śpiewająca psalm, uczniowie kl. VI czytający modlitwę wiernych oraz uczennica szkoły -młoda skrzypaczka- Zuzanna Więcek- z kl. V, która zagrała Ave Maria i My chcemy Boga. Serdeczne podziękowania składamy ks. M. Jakóbczykowi za odprawienie eucharystii oraz ks. P. Nowakowi za przygotowanie liturgii.

Proces beatyfikacyjny kardynała Stefana Wyszyńskiego trwał 30 lat. Rozpoczął się w 1989 roku, czyli osiem lat po jego śmierci. 3 października 2019 roku papież Franciszek zatwierdził dekret otwierający drogę do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

W szkole w Nagawczynie corocznie w maju obchodzony jest uroczyście Dzień Patrona. Uczniowie uczestniczą we Mszy Świętej i przygotowują przedstawienia teatralne.

W tym roku uczniowie i nauczyciele przygotowywali się do beatyfikacji Kardynała S. Wyszyńskiego, ale ze względu na panującą pandemię  przebiegało to inaczej niż zaplanowano. Społeczność szklona realizowała projekt „Prymas Wyszyński – człowiek niezwykłej miary”.

W ramach tego projektu uczniowie poznawali osobę Patrona Szkoły, wykonywali portret Kardynała S. Wyszyńskiego, pisali wiersze, wykonywali prezentacje multimedialne ”Prymas Tysiąclecia”,  wykonywali prace plastyczne na konkurs „ABC Społecznej Krucjaty Miłości na co dzień”, projektowali znaczki pocztowe upamiętniające uroczystość beatyfikacji.

Poniżej prezentujemy twórczość literacką, plastyczną i informatyczną naszych wspaniałych uczniów. Dziękujemy Wam.

Wiersze uczniów- link-          https://youtu.be/UotDJ1cPNLw

Kardynał St. Wyszyński oczami dzieci- link-

Prezentacja multimedialna- link- https://youtu.be/UotDJ1cPNLw

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie szkoły www.nagawczyna.ugdebica.pl

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/dzien-patrona-psp-w-nagawczynie-kardynala-stefana-wyszynskiego-1595.html