„ODYSEJA”, interaktywny spektakl na dębickim Dworcu PKP już 5 października. Darmowe wejściówki do pobrania

Nasze miasto ponownie znalazło się na trasie programu Teatr Polska, w całkiem dosłownym sensie, gdyż spektakl, na który pragniemy Państwa zaprosić odbywać się będzie na Dworcu PKP. „Odyseja” to interaktywny projekt łódzkiego Teatru Nowszego, w choreografii Tomasza Ciesielskiego, który 5 października obejrzeć będzie mogła limitowana ilość widzów.

Choć współczesny świat stoi dla nas otworem, to coraz rzadziej wyruszamy w podróż, która nie tylko jest przygodą, ale też ścieżką wewnętrznej przemiany. Dziś możemy polecieć na koniec świata lub nawet zdobyć z wycieczką Mount Everest, ale to nie oznacza, że przekraczamy jakiekolwiek osobiste granice. Doświadczamy jedynie iluzji rytuału przejścia, którą chętnie wzmacniamy epicką relacją w mediach społecznościowych. Istotą podróży jest to, co po drodze. To otrząśnięcie się z młodzieńczych ideałów i odnalezienie sensu życia – swojej Itaki. Projekt Odyseja to nie tylko przywołanie motywu homerowskiej podróży Odyseusza. To także artystyczna droga od mitologicznego chaosu do poezji kosmosu Kubricka. Spojrzenie w świat, który „wyszedł z formy” rozbudzając w Hamlecie konieczność jego naprawy.

Zapraszamy widzów do miejsca, gdzie podróż się rozpoczyna lub kończy. Na dworcu kolejowym – pomiędzy przyjazdami i odjazdami pociągów – będziemy wspólnie doświadczać wyprawy w różnych jej momentach: tuż sprzed „wyjazdu”, w chwili zwątpienia oraz w procesie dojrzewania – rytualnej „śmierci do nowego życia”. Każdy uczestnik otrzyma zestaw słuchawkowy, który będzie bramą do intymnego świata wykreowanego przez performerów, a niedostępnego dla przypadkowych przechodniów. Poprzez język teatru i tańca zbadamy, w jakim stopniu archetyp homo viator – człowieka w drodze, jest aktualny dla współczesnego Europejczyka.

5 października 2021, 18:00

Dworzec PKP w Dębicy

Rejestracja widzów: od 17:30, prosimy przynieść własne słuchawki z końcówką minijack

Wypożyczenie odbiorników – na 30 minut przed rozpoczęciem spektaklu

Wydarzenie jest bezpłatne. Darmowe wejściówki: https://app.evenea.pl/event/871795-18

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z artystami.

 • Choreografia: Tomasz Ciesielski w ścisłej współpracy z tancerzami
 • Taniec: Natalia 'Sarna' Kladziwa, Oscar Mafa, Paweł Urbanowicz
 • Muzyka: Sean Palmer, Kuba Pałys
 • Kostiumy: Damian Kretschmer
 • Produkcja: Joanna Stasina

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach:

 1. Wydarzenie jest bezpłatne
 2. Limit widzów: 60 osób
 3. Każdy zarejestrowany uczestnik wydarzenia powinien posiadać własny zestaw słuchawkowy z wejściem mini jack. W przypadku nie posiadania własnych słuchawek organizator zapewni zestawy dodatkowe z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w okresie pandemii.
 4. Zasady dla wspólnego bezpieczeństwa:
 • Jeśli masz objawy przeziębienia, gorączki lub zakażenia Covid19 – nie przychodź na spektakl, zostań w domu
 • Przed rozpoczęciem spektaklu wypełnij dostępne na miejscu oświadczenie o stanie zdrowia.
 • Umyj i zdezynfekuj ręce po przyjściu na spektakl, przed odbiorem zestawu słuchawkowego.
 • Podczas spektaklu należy mieć zakryte nos i usta.
 • Organizator ma prawo odmówić udziału w spektaklu osobom z objawami przeziębienia, gorączki lub zakażenia Covid19, osobom które nie wypełnią oświadczenia o stanie zdrowia oraz osobom bez maseczek ochronnych.

Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 r. przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w celu zwiększenia mobilności teatrów i popularyzacji sztuki teatralnej w miejscowościach nie posiadających teatru instytucjonalnego. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.