Uroczyście i smacznie świętowaliśmy w Pustkowie-Strachowie

W ubiegłą sobotę 6 sierpnia hucznie świętowaliśmy. Okazja była nie jedna, bo Ochotnicza Straż Pożarna w Pustkowie-Strachowie uroczyście odbierała sztandar oraz nowy wóz bojowy dla jednostki. Ponadto po dwuletniej przerwie odbyło się tradycyjne Święto Pieroga. Dodatkowo na terenie Strefy Ekonomicznej Pustków od 9.00 miały miejsce widowiskowe wyścigi  WRAK RACE.

Strażacką część uroczystości rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym w Pustkowie, którą koncelebrowali proboszcz Parafii Józefa Rzemieślnika w Pustkowie ks. Adam Basista oraz kapelan Gminny OSP Ks. Adam Wiszyński w asyście pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Dębica. Podczas Mszy został poświęcony nowy sztandar i wóz bojowy. Następnie kolumna Straży Pożarnych i zaproszonych gości przemieściła się na plac przy nowo wyremontowanej remizie Pustków-Strachów.

Oficjalny ceremoniał odbył się przy dźwiękach hymnu Państwowego i hymnu Św. Floriana, a przewodniczył mu Komendant Gminny OSP RP Gminy Dębica Adam Cieślik. Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz wraz z zastępcą Jackiem Drobotem oddali sztandar w imieniu mieszkańców i fundatorów na ręce Prezesa Zarządu Powiatowego OSP RP Stanisława Bryga. Następnie sztandar został przekazany na ręce prezesa OSP  Pustków Strachów Zbigniewa Zalewskiego, który wręczył  go pocztowi sztandarowemu.

Po zakończeniu strażackiej części uroczystości rozpoczęła się smaczna część imprezy: degustacja pysznych pierogów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz wyrobów Firmy Mateo.

W tym roku stoiska z pierogami przygotowało:

KGW Zawada

KGW Brzeźnica

KGW Kozłów

KGW Pustynia

KGW Pustków Krownice

KGW Stasiówka

KGW Pustków przez cały czas trwania imprezy niestrudzenie gotowało pierogi przekazane przez Przedsiębiorstwo MATEO i wydawało je do degustacji.

Na scenie tradycyjnie zaśpiewał Zespół Wiarusy i Zespół Heja Hola, którym na akordeonie przygrywał skocznie Ryszard Mirowski. Koła Gospodyń Wiejskich które wzięły udział w przeglądzie otrzymały w nagrodę bony zakupowe do wykorzystania w sklepie Domex-Bud. Podczas tegorocznego przeglądu ogłosiliśmy konkurs na największego i najmniejszego pieroga. Warunkiem zakwalifikowania najmniejszego pieroga była konieczność umieszczenia w nim farszu.

Werdykt był niezwykle trudnym zadaniem, gdyż każde z KGW przygotowało się znakomicie. Pierogi mierzył osobiście Wójt Stanisław Rokosz, a różnice były minimalne. Ostatecznie statuetkę za najmniejszego pieroga otrzymało KGW Pustków Krownice za pierożki z nadzieniem jabłkowym o długości 3mm, a za największego KGW Pustynia. Ich pieróg mierzył 39 cm.

Zorganizowano również konkurencje w jedzeniu pierogów na czas. 3 śmiałków podjęło się zjedzenia 15 pierogów Mateo najszybciej jak to możliwe. Zwycięzca poradził sobie z zadaniem w 1 minutę i 42 sekundy.

 Główny sponsor imprezy Firma MATEO zorganizowała quiz, podczas którego rozdano atrakcyjne nagrody, w tym 4 nagrody główne w postaci paczek wyrobów firmy Mateo.

Wspólne świętowanie zwieńczył koncert zespołu SHANTEL i zabawa taneczna.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia:

Panu Stanisławowi Cabajowi – Właścicielowi firmy MATEO, który od początku wspiera i współorganizuje Święto Pieroga w Pustkowie

KGW Pustków

KGW Zawada

KGW Brzeźnica

KGW Kozłów

KGW Pustynia

KGW Pustków Krownice

KGW Stasiówka

Sołtysom i Radom Sołeckim Pustkowa i Pustkowa Krownic

Jednostkom OSP

Straży Gminnej

Gminnemu Zakładowi Komunalnemu

 

Firmom które wsparły organizację wydarzenia:

KAMEN

TAR-BUD

MURPOL

DREW-POL

GRZEŚKOP

PPHU PATER

MAXPOL

KRONOSPAN HPL

VENMA

SŁAW-MAR

REM-BUD

SPRINT

MAKDOR

AKSIL

MALIBU

LERG

ŻABKA

GLOBTRANS

PLASTBUD

 

Źródło: CKiB

Więcej zdjęć pod linkiem – LINK

 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/uroczyscie-i-smacznie-swietowalismy-w-pustkowie-strachowie-2805.html