„Teraz Dębica” – w naszym mieście powstało nowe stowarzyszenie

„Teraz Dębica” – w naszym mieście powstało nowe stowarzyszenie. To nowa inicjatywa, ponieważ oficjalnie działa od stycznia. Stworzyły ją osoby, których celem jest (jak same piszą) – „włączenie się w życie społeczne naszego miasta. Grupę tych młodych ludzi łączy motywacja do działania, oryginalne pomysły na to, co można zrobić w Dębicy oraz chęć podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem”. Przemysław Sarna, Paweł Kędzior, Dorota Szczęch, Monika Zapart, Katarzyna Karasińska, Norbert Job, oraz Paweł Hayn zapraszają wszystkich chętnych do włączenia się do akcji.

Wszystkie informacje na temat Stowarzyszenia „Teraz Dębica” zamieszczono na stronie https://terazdebica.pl/.  Znajdziemy tam między innymi logo stowarzyszenia, kontakt, formularz zgłoszeniowy dla osób, które chcą dołączyć do grupy, oraz więcej informacji o samej inicjatywie i jej autorach:

– Na pytanie dlaczego zaangażowałam się w to przedsięwzięcie muszę odpowiedzieć, że uświadomiłam sobie, że nasza przyszłość zaczyna się właśnie teraz – mówi Dorota Szczęch, wiceprezes Stowarzyszenia. – Nasze działania, które teraz podejmujemy mają kluczowy wpływ na to w jakich realiach będziemy żyć za kilka lat – tłumaczy swoją motywację wiceprezes, odpowiedzialna w Teraz Dębica również za obsługę prawną. Niesienie pomocy innym ludziom jest ważnym aspektem funkcjonowania Stowarzyszenia.  Monika Zapart na co dzień pomaga osobom starszym realizując z nimi różnego rodzaju programy i projekty wsparcia stawiając też na aktywizację społeczeństwa i szeroki dostęp do kultury. Natomiast Katarzyna Karasińska zajmuje się osobami chorymi, pracując jako farmaceuta.

– Grupa założycielska złożona jest z siedmiu osób, ale w każdej chwili osoby, które chcą dołączyć do nas mogą to zrobić. Wystarczy wejść na naszą stronę internetową http://www.terazdebica.pl i wypełnić formularz kontaktowy – tłumaczy Paweł Kędzior, pełniący funkcję Sekretarza. Zakres działania Stowarzyszenia jest bardzo szeroki. Za sprawy związane ze sportem odpowiada Przemysław Sarna, miłośnik piłki nożnej, siatkówki i tenisa stołowego, a wsparcie informatyczne zapewnia Norbert Job, który także jest odpowiedzialny za sprawy związane z promocją kultury. Obszar działalności Stowarzyszenia jest rozległy, więc każdy może się włączyć i robić to co lubi.

Podczas spotkania założycielskiego została wybrana nazwa dla Stowarzyszenia, czyli “Teraz Dębica”. Ma ona wiele znaczeń. Jednym z nich jest nawiązanie do Polskiego Godła Promocyjnego “Teraz Polska”. Głównym celem postawionym przez twórców idei godła były działania związane z odrodzenie prestiżu polskiej marki. – My mamy podobny cel, chcemy, aby Dębica była ważnym ośrodkiem miejskim na mapie naszego województwa – wyjaśnia Paweł Hayn, prezes Stowarzyszenia. Korzenie godła „Teraz Polska” sięgają lat 90-tych i początku okresu transformacji gospodarki oraz tworzenia się wolnego rynku w Polsce. Wtedy pojawiła się inicjatywa, którego celem była pomoc polskim przedsiębiorcom w konkurowaniu z importowanymi produktami. Sukces polskiej gospodarki, poziom rozwoju gospodarczego oraz wielkość absorpcji środków unijnych jest właśnie również sukcesem tego przedsięwzięcia. Zgodnie ze statutem, głównymi celami działalności Stowarzyszenia Teraz Dębica są: rozwój społeczeństwa obywatelskiego, rozwój gospodarczy, działania doradcze i edukacyjne, promocja kultury, sportu i zdrowia. Aby wcielić w życie to, co ma jeszcze dosyć teoretyczny charakter, został już przygotowany program działań na 2022 r. Znajdują się w nim bardzo różne inicjatywy, które powinny spodobać wielu mieszkańcom naszego miasta. Szczegóły podane zostaną już wkrótce.

źródło: https://terazdebica.pl/dolacz-do-nas