Raut Niepodległościowy to już tradycja w naszym mieście

Raut Niepodległościowy to już tradycja w naszym mieście. Po raz XII zaproszono na wyjątkowe spotkanie, które wpisało się w dębickie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Gości w Domu Kultury MORS przywitał Stefan Bieszczad, prezes Stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębickiej, które w tym roku świętuje 20 – lecie powstania.

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych to nieodzowny element corocznych spotkań organizowanych w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości.

Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej od lat zachęca dzieci i młodzież do wyrażania swojego patriotyzmu poprzez liczne działania artystyczne. Tradycją Rautu jest także podsumowanie konkursów pod hasłem „Niepodległość jest z nas”, których celem jest utrwalanie duchowej więzi z dziedzictwem kulturowym i historycznym ziemi dębickiej.

Galę jak zawsze poprowadziła Aleksandra Małozięć oraz Jan Borek. Spotkanie zwieńczył koncert pt. “Ballady na dwa serca” w wykonaniu Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego. Goście XII Rautu Niepodległościowego wsparli również kwestę na rzecz Stowarzyszenia “Radość”.