Spotkanie z folklorem w Pustkowie-Osiedlu już jutro

Już jutro na scenie Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu nie lada gratka dla miłośników folkloru. Zespół Pieśni i Tańca „PUSTKOWIANIE” odtworzy tradycje folklorystyczne poprzednich pokoleń.

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica od 17 lipca do 17 października realizuje projekt pn. „Folklor Podkarpacia – Moja kultura”, który jest dofinasowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023. Całkowita wartość projektu to 41.143,00 zł, z czego pozyskane dofinansowanie to 36.000,00 zł, natomiast 5 143,00 zł to wkład własny.

W ramach tego projektu Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „PUSTKOWIANIE” z Pustkowa – Osiedla odtworzy na scenie tradycje folklorystyczne poprzednich pokoleń. Będą wspaniałe stroje ludowe, tańce i przyśpiewki.

Wydarzenie odbędzie się jutro, 12 października 2023 roku o godz. 18:00 w Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. Na scenie będzie można usłyszeć także zespół „Wiarusy”, „Heja-Hola” i „Podgrodzianie”.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/spotkanie-z-folklorem-w-pustkowie-osiedlu-juz-jutro-3664.html