Spotkanie Opłatkowe dębickich Nauczycieli

Już od ponad dwudziestu lat odbywają się Międzyszkolne Spotkania Opłatkowe w których biorą udział dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy szkół i przedszkoli z parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy. Uroczystość tradycyjnie rozpoczyna się Mszą Święta. Później następuje złożenie życzeń, wspólne kolędowanie i świąteczny poczęstunek. Organizatorem tegorocznej Wigilii był Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka.

Uczniowie z Ekonomika zaprezentowali występ wypełniony tekstami biblijnymi i kolędami. Gościem specjalnym był ks. prof. Michał Drożdż, kierownik Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

 

Tradycją nauczycielskich spotkań jest coroczna zmiana gospodarza, który odpowiada za ich przygotowanie. Symboliczną organizatorską świecę przejął Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Międzyszkolne Spotkania Opłatkowe to świetna okazja do wymiany doświadczeń między starszym, a młodszym pokoleniem nauczycieli. W świątecznej, wygaszającej wszelkie spory atmosferze, dębiccy pedagodzy mogli porozmawiać o nurtujących ich problemach i możliwościach rozwoju. Teraz trzeba mieć tylko nadzieję, że spełnią się wszystkie noworoczne życzenia, których tego dnia nie brakowało