Rusza akcja Znicz 2019! Zmiany w organizacji ruchu! Sprawdź plan na Dzień Wszystkich Świętych w Dębicy

reklama

W piątek zmiany w organizacji ruchu! Jak co roku, Dzień Wszystkich Świętych wiąże się z  utrudnieniami na drogach, szczególnie w rejonach cmentarzy. Dębicka policja już jest przygotowana. Warto zapoznać się z zaplanowanymi zasadami i stosować do zaleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem, aby ten dzień przebiegł w zadumie i spokoju.

Warto wybrać również inny, alternatywny środek transportu. Jak co roku, Miejska Komunikacja Samochodowa w Dębicy 1 listopada uruchomi dodatkowe, bezpłatne kursy. „Akcja znicz” tradycyjnie rozpoczyna się dzień wcześniej. Już od czwartku policja będzie czuwać na bezpieczeństwem. Wzmożone kontrole potrwają do niedzieli 3 listopada.

 

Dębica ul.Cmentarna – Cmentarz Parafialny: wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul. Świetosława do skrzyżowania z ul. Karłowicza. Dopuszczone parkowanie skośne na jezdni po lewej stronie. W rejonie wejścia na cmentarz znajdują się dwa parkingi samochodowe.

Dębica ul.Cmentarna skrzyżowanie z ulicą Karłowicza do skrzyżowania z ulicą Tuwima obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy.

Dębica ul.Cmentarna – Cmentarz Komunalny: wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul.Tuwima do skrzyżowania z ul.Drogowców. Dopuszczone parkowanie skośne na jezdni po prawej stronie.

Dębica ul.Wielopolska – Cmentarz Komunalny: droga powiatowa nr P1296R – obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania po obu stronach ul. Wielopolskiej. Parking w bezpośrednim rejonie cmentarza z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych. W przypadku dużej ilości pojazdów możliwe będzie parkowanie samochodów na terenie parkingu Szkoły Podstawowej nr 8.

W rejonie wyżej wymienionych nekropolii funkcjonariusze kierować będą ruchem i wskazywać bezpieczne miejsca parkingowe. Prosimy o stosowanie się do poleceń policjantów, którzy na miejscu kierować będą ruchem! Apelujemy do wszystkich pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię!