UWAGA KIEROWCY! Rozpoczęła się policyjna akcja “Wszystkich Świętych 2023”

Rozpoczęła się policyjna akcja “Wszystkich Świętych 2023”. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających cmentarze, jak również będą dbali o płynność ruchu drogowego w tych rejonach. Prowadzone działania potrwają do czwartku, 2 listopada.

W dniu Wszystkich Świętych na terenie powiatu dębickiego oraz w Dębicy w rejonach cmentarzy będą obowiązywać ograniczenia w ruchu drogowym. W związku z tym informujemy o miejscach i sposobie poruszania się w rejonie powiatu. Zmiana organizacji ruchu dotyczy 1 listopada w godzinach 6.00 – 19.00.

  • Dębica ul. Cmentarna  – Cmentarz Parafialny: wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy, od skrzyżowania z ul. Świętosława do skrzyżowania z ul. Karłowicza. Dopuszczone parkowanie skośne na jezdni po lewej stronie. W rejonie wejścia na cmentarz znajdują się dwa parkingi samochodowe.
  • Dębica ul. Cmentarna skrzyżowanie z ul. Karłowicza do skrzyżowania z ul. Tuwima obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy.
  • Dębica ul. Cmentarna – Cmentarz Komunalny: wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul. Tuwima do skrzyżowania z ul. Drogowców. Dopuszczone parkowanie skośne na jezdni po prawej stronie.
  • Dębica ul. Wielopolska – Cmentarz Komunalny: droga powiatowa nr P1296R – obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się po obu stronach ul. Wielopolskiej. Parking w bezpośrednim rejonie cmentarza z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.

W rejonie wymienionych nekropolii funkcjonariusze kierować będą ruchem i wskazywać bezpieczne miejsca parkingowe. Prosimy o stosowanie się do poleceń policjantów. Apelujemy do wszystkich pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię.

Przypominamy i informujemy o ograniczeniach w dzień poprzedzający 1 listopada. 31 listopada zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu w godz. 18-22, obowiązuje zakaz ruchu pojazdów ciężarowych powyżej 12 ton, oprócz autobusów. W dniu 1 listopada zakaz ruchu pojazdów ciężarowych obowiązuje w godz. 8-22.

źródło: KPP Dębica