Rodzina z Podgrodzia potrzebuje pomocy w odbudowie domu po pożarze

Rodzina z Podgrodzia potrzebuje pomocy w odbudowie domu! Ich dobytek strawił ogień. Pożar wybuchł w środę, 12 stycznia około południa. Do akcji ratunkowej natychmiast przystąpiły jednostki straży pożarnych z Dębicy, Podgrodzia, Pustyni i Nagawczyny, a także Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Gazowe, Pogotowie Energetyczne oraz policja. Straty oszacowano na ok. 150 tys. zł. Aby pomóc rodzinie, założono zbiórkę na stronie szczytny-cel.pl.

OPIS ZBIÓRKI „Pożar Podgrodzie. Ruszyła zbiórka na odbudowę domu”

Uruchomiliśmy zbiórkę pieniędzy na odbudowę naszego domu, który wskutek pożaru 12 stycznia bieżącego roku został zniszczony ogniem. Budynek udało się uratować jedynie dzięki szybkiej reakcji kierowcy jadącego w stronę Pilzna, który zauważył pożar i bezzwłocznie powiadomił odpowiednie służby. Jesteśmy mu za to ogromnie wdzięczni. Szybka i profesjonalna akcja strażaków, którzy gasząc pożar nie dopuścili do całkowitego zalania pomieszczeń pozwoliła skutecznie opanować niszczący nasz dobytek żywioł. Za to również bardzo Im dziękujemy. Straty spowodowane ogniem są jednak tak duże, że postanowiliśmy uruchomić niniejszą zbiórkę. Spaleniu uległa znaczna część naszego domu.

Zaczęło się od parteru, który ucierpiał w największym stopniu. Większość naszych rzeczy spłonęła w ogarniętych pożarem pomieszczeniach. Niektóre z nich będąc dalej od źródła ognia stopiły się w skutek oddziaływania bardzo wysokiej temperatury. Spaleniu uległa kuchnia, korytarz, klatka schodowa i kilka innych pomieszczeń. Pozostała część domu jest mocno okopcona. Spłonęła też część elewacji, po której ogień przedostał się na piętro budynku. Pragniemy przeprowadzić odbudowę naszego domu. Nie mamy jednak wystarczających środków, aby go odbudować. Potrzebujemy wsparcia finansowego. Za każdą pomoc już dziś pięknie dziękujemy.  

Magdalena Lesiak, sołtys Podgrodzia już zadeklarowała swoje wsparcie. Podobnie jak Ochotnicza Straż Pożarna z tej miejscowości, która nie tylko włącza się w akcję pomocy materialnej, ale również pomoże sprzątać pogorzelisko.

Zdjęcia: OSP Podgrodzie, https://szczytny-cel.pl/z/podgrodzie?v=61e058aabfac4&fbclid=IwAR1NGdk1Pp5OV7hbEGdYTL2S5WMTS4w_HOvKiXMHcnPMVgdVSoW4XoX_Gtc