Pożar budynku gospodarczego w Brzeźnicy, stolarni w Gołęczynie, oraz domu w Straszęcinie. Trwa akcja w Podgrodziu!

Z OSTATNIEJ CHWILI! Trwa akcja gaśnicza pożaru budynku mieszkalnego w Podgrodziu. Na miejscu są zastępy z Dębicy, Pustyni, Pogrodzia i Nagawczyny oraz pogotowie ratunkowe, pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne i policja.

Pożar budynku gospodarczego w Brzeźnicy, stolarni w Gołęczynie, budynku mieszkalnego w Straszęcinie, oraz sterty drewna w Głobikowej. W ostatnich dniach strażacy z powiatu dębickiego mieli więcej wyjazdów, niż zazwyczaj. Ogień spowodował wiele szkód.

Dziś (12.01) nad ranem wybuchł pożar w budynku gospodarczym na ul. Polnej w Brzeźnicy. Jednostki ratunkowe zostały zadysponowane na miejsce zdarzenia o godz. 07:00. OSP Brzeźnica informuje, że w działaniach udział brały: 3 zastępy JRG 1 Dębica, 1 zastęp OSP Brzeźnica, 1 zastęp OSP KSRG Paszczyna, 1 zastęp OSP KSRG Pustynia (GBA), oraz policja.

Wczoraj (11.01), od godz. 03:31 strażacy walczyli z pożarem stolarni w Gołęczynie. Na miejscu ogień gasiło 6 zastępów. W działaniach brała udział także policja.

To nie jedynie zdarzenie tego dnia. We wtorek, tuż po godz. 17.00 strażacy udali się do pożaru budynku mieszkalnego w Straszęcinie. Tamtejsza Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej podaje, że w akcji brały udział: OSP KSRG Straszęcin GCBA, GLBM, PSP JRG 2 Dębica GBA, PSP JRG 1 Dębica GCBA, SHD, ZRM, oraz policja.

11 stycznia 3 zastępy straży pożarnej gasiły również pożar sterty drewna w Głobikowej. Dyżurny PSK zadysponował jednostki o godzinie 20.50. Siły i środki: JRG 2 Dębica, OSP Braciejowa oraz OSP Stasiówka.

Źródło: OSP Brzeźnica, OSP KSRG Straszęcin, OSP Braciejowa, OSP Pilzno