Pracownik TC Dębica z koronawirusem. Oświadczenie Firmy Oponiarskiej

reklama

U jednego z pracowników Firmy Oponiarskiej Dębica SA, Wydziału Konfekcji Opon stwierdzono pozytywny wynik zakażenia COVID-19. Kwarantanną zostało objętych ponad 40 osób. To ponad 10 kolegów z pracy mężczyzny wraz z rodzinami. Według nieoficjalnych informacji na wtorek zaplanowano badanie (pobranie wymazów) wszystkich tych osób przez Wojska Obrony Terytorialnej.

Firma Oponiarska Dębica SA wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

„Mogę potwierdzić, że jeden z naszych pracowników przebywający obecnie na kwarantannie otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa COVID-19. 

Nasza firma niezwłocznie podjęła już odpowiednie działania w oparciu o procedury przygotowane właśnie z myślą o wystąpieniu takiej sytuacji, włączając w to skierowanie na kwarantannę pracowników, którzy mogli mieć kontakt z zarażoną osobą. Pozostajemy w bliskiej współpracy z Sanepidem i będziemy stosować się do dalszych wytycznych tej instytucji.

Jednocześnie pragniemy zapewnić, że zdrowie i bezpieczeństwo pracowników firmy pozostaje naszym najwyższym priorytetem, dlatego już od początku pandemii podjęliśmy w zakładzie szereg działań i wprowadziliśmy odpowiednie procedury sanitarne kierując się przy tym wytycznymi Sanepidu, WHO oraz wewnętrznymi protokołami bezpieczeństwa dotyczącymi m.in. przestrzegania zasad higieny, dezynfekcji, wizyt w zakładzie, czy też stosowania dystansu społecznego w fabryce.”

Paweł Jezierski

Rzecznik Prasowy | Kierownik ds. Relacji Inwestorskich

Jak informowaliśmy dwa dni temu, kwarantanną objęci zostali również księża z parafii Wszystkich Świętych w Straszęcinie. „Jeden z duchownych pochodzący z powiatu dębickiego miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Zgodnie z decyzją sanepidu parafia Wszystkich Świętych będzie działała normalnie, obsługiwana przez księży z zewnątrz”.

Ostatniej doby nie stwierdzono żadnego nowego przypadku zarażenia koronawirusem na terenie powiatu dębickiego. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny odnotował dziś jednak 37 nowych przypadków w województwie podkarpackim. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 116 osób. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1644 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 890 osób wyzdrowiało. Odnotowano 71 zgonów. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 619 nowych i potwierdzonych przypadkach w całym kraju.