Pospolite ruszenie w Dębicy dla Ukrainy

Mieszkańcy powiatu dębickiego włączyli się w pomoc Ukraińcom. Zbiórka żywności, wody, śpiworów, środków czystości, artykułów higienicznych i wózków dziecięcych zorganizowana przez Urząd Miejski w Dębicy na Rynku przeszła najśmielsze oczekiwania.

Pod wrażeniem ofiarności dębiczan był także Marcin Warchoł Wiceminister Sprawiedliwości, który jednocześnie w Dębicy mówił o możliwości pozyskania przez samorządy środków na pomoc sąsiadom zza wschodniej granicy z Funduszu Sprawiedliwości.

Akcesoria zebrane w miniony weekend już zostały przekazane za wschodnią granicę, m.in. w okolice Jaworowa, Lwowa, a także do Przemyśla i Medyki.

Miasto uruchomiło także pięć punktów stacjonarnych:  Magazyn żywnościowy MOPS Dom Sportu, DKiK Śnieżka, Szkoła Podstawowa nr 6 w Dębic, które są czynne od 8:00 do 18:00 oraz OSP Dębica-Kędzierz czynny od 12:00 do 20:00. Można przynosić  oprócz żywności do szybkiego przygotowania, także środki medyczne i opatrunkowe (m.in.: bandaże, gazy sterylne, strzykawki, igły jednorazowe, pyralgina dla dorosłych, dla dzieci w czopkach, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne dla dorosłych i dla dzieci w syropach, antybiotyki, leki przeciwbiegunkowe, maści na odparzenia dla niemowląt).