Poseł KO Paweł Poncyliusz o drożyźnie i wzroście cen

Drożyzna oraz wzrost cen energii. To główne tematy konferencji prasowej Pawła Poncyliusza, Posła na Sejm RP i Wiceprzewodniczącego Klubu #KoalicjaObywatelska. W spotkaniu zorganizowanym w dębickim biurze uczestniczyli również działacze dębickiej opozycji. Poseł skomentował obecną sytuację w kraju.

– Drożyzna to jest to, czym żyją dzisiaj Polacy dostając wyższe rachunki za energię elektryczną, za gaz, ale również dostając wyższe paragony przy zakupach w sklepie spożywczym, już nie mówiąc o innych produktach – rozpoczął poseł Paweł Poncyliusz.

 

Na zakończenie konferencji poruszono również temat ostatnich protestów w obronie wolnych mediów. Do sprawy odniosła się Alina Rzewuska, sekretarz Platformy Obywatelskiej w powiecie dębickim. Zorganizowany w Dębicy kilka tygodni temu strajk odbił się szerokim echem. – Podczas tego spotkania, w trakcie żywej dyskusji, między uczestnikami tego protestu pojawiła się propozycja debaty obywatelskiej z udziałem pana posła Jana Warzechy. (…) Byliśmy bardzo zdziwieni, kiedy przeczytaliśmy w lokalnych mediach, że pan poseł uzależnił organizację tej debaty od weryfikacji zachowań uczestników (…) Nie mamy sobie jako uczestnicy tego protestu nic do zarzucenia  – mówiła Alina Rzewuska, która zaprosiła posła do dyskusji i wspólnego spotkania. Działacze Koalicji Obywatelskiej wystosowali również oświadczenie, które zostało złożone w biurze Jana Warzechy.