Podwyżki za gaz i prąd dotkną również Gminę Dębica

Drastyczne wzrosty cen gazu i prądu nie oszczędziły Gminy Dębica i jednostek samorządowych. Duże wzrosty cen mediów dotyczą Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Paszczynie, obiektów kultury oraz sportu w tym Kompleksu Basenów „Nemo” i Basenu w Latoszynie Zdroju. PGO w Paszczynie za gaz zapłaci o 100 % więcej, a za prąd o prawie 280 %. Dla przykładu spółka komunalna w Paszczynie w chwili obecnej płaciła za media ok 50 tys. zł natomiast prognozy po podwyżkach sięgają nawet 230 tys. zł.

Jaki to będzie miało wpływ na  mieszkańca Gminy Dębica? Oznacza to, że wzrosną również podstawowe usługi komunalne tj. wywóz odpadów, bilety wstępu na baseny, cena jednostkowa za wodę i ścieki.

Wójt i Rada Gminy Dębica będą podejmowali wszelkie możliwe działania, aby dynamika wzrostu była dla Państwa jak najmniej odczuwalna. Jest dla nas niezrozumiałe, że w Tarczy Antyinflacyjnej 2.0 nie uwzględniono obniżki VATu na obiekty kultury i sportu tj. kompleksy basenów „Nemo”, z których głównie korzysta szkolna młodzież, jak i basen w Latoszynie wraz z kompleksem rehabilitacyjnym, na którym przeważają seniorzy. Będziemy również występować do Posłów, którzy zagłosowali za odrzuceniem poprawek Senatu, który takie zapis zaproponował.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/podwyzki-za-gaz-i-prad-dotkna-rowniez-gmine-debica-2558.html