PONAD 100 ŻOŁNIERZY Z 3. PODKARPACKIEJ BRYGADY OT ODDAŁO KREW

49 litrów krwi oddali żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. To już ostatnia tak duża akcja krwiodawstwa zorganizowana przez klub HDK „Terytorials” w 2021 r.

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, odpowiedzieli gremialnie na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. W sobotę18 grudnia w siedzibie centrum przy ul. Wierzbowej, terytorialsi oddali 49 litrów krwi. To była szósta zbiórka krwi zorganizowana przez Klub HDK „Terytorials” w tym roku.

Wsparcie lokalnej społeczności zostało wpisane w misję i zadania naszej formacji. Hasło „Terytorialsi mają pomoc we krwi” towarzyszy Wojskom Obrony Terytorialnej od początku ich powstania. Żołnierze WOT na ten sygnał reagują natychmiast. Nie inaczej było tym razem. Wczesnym rankiem ponad 100 żołnierzy 3. PBOT przybyło do siedziby RCKiK, aby z głębi serca podzielić się z mieszkańcami Podkarpacia tym bezcennym lekiem.

W dowództwie brygady i podległych batalionach lekkiej piechoty służy ponad 600Honorowych Dawców Krwi, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Są to osoby, które w ten sposób bezinteresownie ratują życie i zdrowie innych ludzi. W sumie od 2017 roku żołnierze z 3. PBOT dobanku krwi oddali1750 litrów krwi.

„Zawsze gotowi, Zawsze blisko”

Zdjęcia: Anna Barowicz