Jarmark Bożonarodzeniowy dla Mai

W dniach 7-8 grudnia 2021 w Zespole Szkół w Pustyni odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, z którego dochód przeznaczony został  na potrzeby małej Mai.

Maja choruje na nieuleczalną chorobę genetyczną zwaną Klątwą Ondyny. Gdy dziewczynka, zasypia, bawi się lub słucha bajek przestaje oddychać, dlatego jej mama musi czuwać przy niej cały czas. Na tę chorobę w Polsce cierpi tylko 18 osób.
Oprócz miłości i czujności najbliższych, Maja potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji oraz stymulatora przepony, który pozwoli jej samodzielnie oddychać. Koszt samego urządzenia to ok. 500 000 zł.

Podczas Jarmarku, zakupić można było  stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe i słodkości własnoręcznie wykonane przez panią Anetę Gancarz, która zorganizowała całe przedsięwzięcie  oraz jej podopiecznych.

Uczniowie  Zespołu Szkół w Pustyni i ich rodzice wielokrotnie udowodnili już, że mają „wielkie serca”, dlatego też i tym razem włączyli się aktywnie w akcję. Udało się zebrać kwotę 2,380 złotych.  Akcja połączona była z Akcją Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy, a całość koordynowana była przez  prezes OSP Nagawczyna- panią Karolinę Marć.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/jarmark-bozonarodzeniowy-dla-mai-2491.html