Pasowanie na ucznia w Nagawczynie

27 października 2022 roku trzydziestu  pierwszaków złożyło ślubowanie i zostało uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nagawczynie.

Od początku roku dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowywały się do pasowania. Żeby zostać uczniem, dzieci musiały się zaprezentować społeczności uczniowskiej, nauczycielom, rodzicom. Wszyscy uczniowie pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a także zatańczyli taniec. Dzieci pokazały, że dorosły już do roli ucznia, znają też swoje obowiązki.

Po zaprezentowaniu się, pierwszaki złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor Irena Wośko dokonała uroczystego pasowania na ucznia naszej szkoły, a wychowawczynie pani Alicja Cebulska i pani Patrycja Przetacznik wręczyły pamiątkowe dyplomy potwierdzające fakt PASOWANIA NA UCZNIA. Później pani dyrektor skierowała  do pierwszaków i ich rodziców ciepłe słowa i życzenia. Sołtys i Radna Gminy Dębica pani Agata Wiater pogratulowała  pierwszakom, że są już uczniami i wręczyła odznaki na pamiątkę pasowania.

Rodzice pierwszoklasistów wyrazili wdzięczność paniom z zerówki pani Małgorzacie Moździoch, pani  Klaudii Frej – Sohling, pani Sylwii Chwistek – dyrektor Akademii Maluszka, pani  Irenie Wośko – dyrektor szkoły i wychowawczyniom pani Alicji Cebulskiej i pani Patrycji Przetacznik za wspaniałe przygotowanie ich pociech. Od rodziców dzieci dostały mięciutkie pluszowe misie.

Tradycyjnie, w tym ważnym dniu, nie zabrakło  życzeń od starszych kolegów i koleżanek dla pierwszaków. Miłymi upominkami obdarowywały ich Zuchy oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i członkowie Spółdzielni Uczniowskiej Jutrzenka.  Uśmiechy na twarzach pierwszaków świadczyły o zadowoleniu.

Na zakończenie były wspólne zdjęcia. Później  dzieci udały się na plac szkolny, gdzie zasadziły drzewko na pamiątkę pasowania. Uroczystość zakończyła się miłym spotkaniem przy kawce i ciasteczku, przygotowanym przez rodziców  pierwszaków.

Więcej zdjęć na stronie internetowej PSP w Nagawczynie

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/pasowanie-na-ucznia-w-nagawczynie2022-2937.html