Obywatele wybrali. PiS będzie rządził przez kolejne 4 lata

reklama

Obywatele wybrali. PiS będzie rządził przez kolejne 4 lata. Prawo i Sprawiedliwość otrzymało zdecydowaną większość w tegorocznych wyborach parlamentarnych. W powiecie dębickim na partię rządzącą zagłosowało 65% uprawnionych. Najprawdopodobniej w ławach sejmowych zasiądzie 11 posłów z tego ugrupowania.

Frekwencja w powiecie dębickim plasuje się na wysokim poziomie, chodź nie można stwierdzić, że jest to zadowalający wynik – w niedzielę swój głos oddało 60% uprawnionych. Do urn wyborczych zdecydowało się pójść najwięcej mieszkańców miasta Dębicy – pawie 63%. Najgorzej statystyki wyglądają w Gminie Jodłowa.  W całej Polsce swój obywatelski obowiązek spełniło zaledwie 55% społeczeństwa.

I miejsce w powiecie dębickim z Komitetu Wyborczego Prawo I Sprawiedliwość z wynikiem ponad 38 tys. głosów otrzymał Krzysztof Sobolewski. Ewa Leniart natomiast 36 tys.

W parlamencie zasiądą ponownie Jan Warzecha (prawie 19 tys. głosów) i Kazimierz Moskal (17,5 tys. głosów). Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska  reprezentować będą Paweł Poncyliusz (ponad 23 tys. głosów) i najprawdopodobniej Zdzisław Gawlik (ponad 14 tys.).

W Senacie podobnie bez zmian. Reprezentantem powiatu dębickiego i mieleckiego będzie Zdzisław Pupa, który w sumie zdobył 93 tys. głosów.

źródło: https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/