Znamy już radnych w powiecie dębickim. W wyborach udział wzięło 108 tys. mieszkańców uprawnionych do głosowania.
Najprawdopodobniej PSL /9 mandatów/ stworzy Koalicję z Ruchem Integracji Społecznej /4 mandaty/ a tym samym PiS straci władzę w powiecie.
Najwięcej, bo aż 9 mandatów zdobyło Polskie Stronnictwo Ludowe
Otrzymali je:
Ewa Gołębiowska
Jan Janiga
Paweł Jarosz
Danuta Klabacha
Marek Miazga
Marek Rączka
Andrzej Reguła
Tadeusz Wójcik
Zygmunt Żabicki
Tuż za nim znalazło się Prawo i Sprawiedliwość zdobywając 7 mandatów
Władysław Bielawa
Piotr Chęciek
Marek Jaskółka
Anna Mazur
Michał Maziarka
Kazimierz Sarna
Jerzy Sasak
Ruch Integracji Społecznej otrzymał 4 mandaty
Józef Chudy
Leszek Reguła
Andrzej Trzeciak
Mateusz Smoła
3 manadaty przypadły Wspólnocie Ziemi Dębickiej
Paweł Adamek
Leszek Bieniek
Lucyna Samborska.
W Radzie Powiatu znajdzie się także
Roman Ciszek z Platformy Obywatelskiej
oraz
Stanisław Skawiński z KWW Edwarda Brzostowskiego






