[adrotate group="5"]
Strona główna Region Dębica W Radzie Powiatu Dębickiego władze przejmie koalicja PSL -RIS

W Radzie Powiatu Dębickiego władze przejmie koalicja PSL -RIS

[adrotate group="5"]

Znamy już radnych w powiecie dębickim. W wyborach udział wzięło 108 tys. mieszkańców uprawnionych do głosowania.

Najprawdopodobniej PSL /9 mandatów/ stworzy Koalicję z Ruchem Integracji Społecznej /4 mandaty/ a tym samym PiS straci władzę w powiecie.

Najwięcej, bo aż 9 mandatów zdobyło Polskie Stronnictwo Ludowe

Otrzymali je:

Ewa Gołębiowska

Jan Janiga

Paweł Jarosz

Danuta Klabacha

Marek Miazga

Marek Rączka

Andrzej Reguła

Tadeusz Wójcik

Zygmunt Żabicki

 

Tuż za nim znalazło się Prawo i Sprawiedliwość zdobywając 7 mandatów

Władysław Bielawa

Piotr Chęciek

Marek Jaskółka

Anna Mazur

Michał Maziarka

Kazimierz Sarna

Jerzy Sasak

Ruch Integracji Społecznej otrzymał 4 mandaty

Józef Chudy

Leszek Reguła

Andrzej Trzeciak

Mateusz Smoła

3 manadaty przypadły Wspólnocie Ziemi Dębickiej

Paweł Adamek

Leszek Bieniek

Lucyna Samborska.

W Radzie Powiatu znajdzie się  także

Roman Ciszek z Platformy Obywatelskiej

oraz

Stanisław Skawiński z KWW Edwarda Brzostowskiego

[adrotate group="10"]