O problemie otyłości rozmawiali w Latoszynie Zdroju

27 października w Uzdrowisku w Latoszynie Zdroju odbyła się konferencja edukacyjna Razem dla Zdrowia i Urody, w czasie której poruszono temat otyłości.

Celem wydarzenia było uświadomienie, że otyłość to jednostka chorobowa, która w ogromnym stopniu wpływa na nasze zdrowie i urodę. Konferencja została zorganizowana w tygodniu Walki z Otyłością. O konsekwencjach płynących z nadmiernej masy ciała, słyszy się coraz więcej, ale też coraz więcej osób tego doświadcza. Nadmiar tkanki tłuszczowej prowadzi do rozwoju wielu schorzeń m.in. cukrzycy typu 2, nadciśnienia, chorób serca i innych.

Otyłość pogarsza jakość i długość życia, ogranicza nas w codzienności, dlatego jednym z poruszonych tematów było omówienie wpływu nadmiernej tkanki tłuszczowej na choroby  kardiologiczne. Ponadto celem Konferencji była również integracja wszystkich środowisk, firm i specjalistów, którym bliskie jest podejście holistyczne.

Wśród gości, którzy wygłosili prelekcje była psycholog Sylwia Jeniec, dietetyk Ewa Wojtaszek, dr.n.biol. Małgorzata Makowska, kosmetolog Agnieszka Miąso, lekarz trycholog Eliza Pyla, lekarz, rezydentka kardiologii Aleksandra Woźniak oraz lekarz medycyny estetycznej Krzysztof Pyla.

W wydarzeniu wziął udział zastępca Wójta Gminy Dębica Marek Mikrut

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/o-problemie-otylosci-rozmawiali-w-latoszynie-zdroju-3708.html