Noś maseczkę, dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych

reklama

Czwartek, 06 Sierpień 2020

#MaskujSię – tym hasłem Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina o noszeniu maseczek. Respektowanie tego obowiązku jest ważne dla nas wszystkich. Nosząc maseczkę, która zakrywa nos i usta, chronimy siebie i innych przez zakażeniem koronawirusem.

Obowiązek dotyczy noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłaniania ust i nosa w sytuacji, gdy nie można zachować 1,5-metrowej odległości od innych. Na czym polega? Usta i nos należy zasłonić w przestrzeni otwartej, gdy nie mamy możliwości zachowania 1,5 metrów odległości od innych, a także w przestrzeni zamkniętej – np. w sklepach, w komunikacji zbiorowej.

Maseczkę trzeba wciąż obowiązkowo nosić m.in.: w autobusie, tramwaju i pociągu, w samochodzie osobowym, jeśli jedziemy z kimś, z kim nie mieszkamy na co dzień, w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie, w kinie i teatrze, u lekarza, w przychodni, w: szpitalu, salonie masażu i tatuażu, w kościele i szkole, na uczelni, w urzędzie (jeśli idziemy załatwić tam jakąś sprawę) i innych budynkach użyteczności publicznej.

6 sierpnia br. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń koronawirusem od soboty 8 sierpnia wrócą większe obostrzenia, m.in. obowiązek noszenia maseczek wszędzie, również w przestrzeni publicznej. Wśród powiatów z województwa podkarpackiego znalazły się: powiat nowosądecki (szerokie obostrzenia), przemyski i jarosławski (lżejsze obostrzenia). Wszystkich podróżujących w tamte rejony prosimy o rozwagę i zachowanie ostrożności. Więcej informacji na temat nowych wytycznych TUTAJ.

Mając na uwadze wspólne dobro, zwracamy się do wszystkich Mieszkańców naszego miasta z gorącą prośbą o poważne zastosowanie się do zaleceń – nośmy maseczki, dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. W obecnej sytuacji wiele zależy od naszej wspólnej odpowiedzialności!

Archiwum newsów

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2020/08/nos-maseczke-dbaj-o-bezpieczenstwo-swoje-i-innych