Muzyczna przygoda czeka! Bezpłatna nauka! Zapisy do Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy

reklama

Tego roku,  w związku z pandemią koronawirusa, rekrutacja prowadzona jest w sieci. Dla tych którzy planują rozpocząć naukę, placówka proponuje lekcje gry na takich instrumentach jak fortepian, skrzypce, altówka, wiolonczela, gitara klasyczna, flet, obój, klarnet, saksofon, waltornia, trąbka, puzon, akordeon i perkusja. Wystarczy pobrać odpowiedni kwestionariusz ze strony internetowej szkoły, wypełnić go i odesłać drogą mailową na adres [email protected]

Do wniosku niezbędne jest dołączenie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do kształcenia się w szkole muzycznej, a także odpis ocen za półrocze. Terminy przesłuchań ustalone zostaną, gdy pozwoli na to bieżąca sytuacja epidemiologiczna. Trwa również rekrutacja on-line dla tych uczniów, którzy chcą rozwijać muzyczną pasje kontynuując naukę w II stopniu. By być na bieżąco należy śledzić stronę i FB szkoły. Poza informacjami o prowadzonych zapisach do placówki sporo się tam dzieje! Nauczyciele prezentują instrumenty, uczniowie chwalą się umiejętnościami, opowiadają o tym jak wygląda nauka w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy, a wraz z prowadzącymi zajęcia dają prawdziwe popisy na instrumentach. Zobacz sam!

 

Kształcenie w  szkole muzycznej obejmuje naukę gry na wybranym instrumencie oraz edukację ogólnomuzyczną: kształcenie słuchu i rytmikę. Bardzo ważnym etapem w podjęciu decyzji dotyczącej kształcenia muzycznego jest dobór instrumentu.  Szkoła organizuje zajęcia otwarte z cyklu Muzyczna Karuzela. Z racji zaistniałych okoliczności związanych z pandemią, zajęcia te przyjęły odmienną formę. Na stronie szkoły znajdziecie Państwo Muzyczną Karuzelę, a w niej spotkania z nauczycielami i prezentację wybranych instrumentów. To z całą pewnością ułatwi Państwu i Dzieciom podjęcie decyzji w sprawie doboru instrumentu. Zapraszamy na stronę naszej szkoły https://zpsmdebica.pl/https://zpsmdebica.pl/karuzela-muzyczna-2020-r/, gdzie można bliżej zapoznać się z naszą ofertą.

Podjęcie nauki w szkole muzycznej, wiąże się z koniecznością zbadania przez komisję przydatności kandydata do kształcenia muzycznego. Przesłuchania odbędą się w dniach od 15-17 czerwca 2020 roku od godziny 15.00.

Wszystkie chętne dzieci zapraszamy do składania wypełnionych kwestionariuszy
i odesłanie ich na adres [email protected]

Nauka w szkole jest bezpłatna

Kwestionariusz PSM I st.im.Krzysztofa Pendereckiego

Obowiązek informacyjny – rekrutacja uczniów.pdf