Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie 2019

reklama

W dniu 26.10.2019 r. reprezentacja Bibliotek Publicznych CKiB Gminy Dębica (biblioteka w Latoszynie, Pustkowie-Osiedlu, Pustkowie i Paszczynie) uczestniczyła w 23 Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji krakowskich targów były słowa Carlosa Ruiza Zafona ”Czytać to bardziej żyć”.

Obiekt EXPO w Kraków, na cztery dni  (24-27.10.19 r.) zamienił  się w książkowy raj, wielką księgarnię i jednocześnie w czytelnię dla każdego. Był miejscem spotkań z autorami, ilustratorami i wydawcami. Młodzi i dojrzali czytelnicy mogli wziąć udział w licznych warsztatach, spotkaniach, prelekcjach związanych z książką i literaturą.

Mówi się, „że Polacy nie czytają”, jednak to, co zastałyśmy na miejscu sprawiło, że stwierdzenie to mija się z prawdą. Niesamowite wrażenie robił na  nas widok ludzi młodych siedzących gdzieś z boku i czytających,  czekających w gigantycznych kolejkach na spotkanie z ulubionym pisarzem. W środku tłum ludzi zachwycony imprezą. I nie bez powodu… Na tegorocznych targach było blisko 800 autorów oraz 600 wystawców niemal 70000 zwiedzających, dziesiątki godzin programu towarzyszącego: spotkania z autorami na stoiskach wydawców i w salach seminaryjnych. Dzięki atrakcyjnym stoiskom mogłyśmy poznać bogatą ofertę wydawniczą, wziąć książki do ręki, przeglądnąć je, poczuć ich zapach, a także kupić w promocyjnej cenie. Dla miłośników literatury targi to przede wszystkim możliwość spotkania z ukochanymi autorami, rozmowy i zdobycia autografu na ulubionej książce. Jakich pisarzy można było spotkać? Było ich bardzo wielu. Trudno wszystkich wymieniać. Ale my miałyśmy przyjemność poznania, spotkania,  porozmawiania i otrzymania autografów,  zrobienia pamiątkowej fotografii ze szczególnymi pozdrowieniami dla czytelników naszych bibliotek z: Krystyną Mirek, Ałbeną Grabowską, Katarzyną Puzyńską,  Elżbietą Cherezińską, Katarzyną Bondą, Jakubem Małeckim. Spotkałyśmy też O. Leona Knabita, Wojciecha Cejrowskiego, Maxa Czornyja i Alka Rogozińskiego. Uczestniczyłyśmy  również w spotkaniu autorskim z pisarzem  Jakubem Małeckim autorem miedzy innymi Dygotu, Śladów, Rdzy oraz nowo wydanego Horyzontu.

Godziny spędzone w wielkiej hali Kraków Expo, to niezapomniane przeżycie, ale i  niedosyt, bowiem brakło czasu by skorzystać ze wszystkich atrakcji przygotowanych przez szereg wydawnictw i organizatorów.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/miedzynarodowe-targi-ksiazki-w-krakowie-2019-1206.html