103 książki przeczytane w ciągu roku

Podsumowanie akcji rzeczytam 52 książki w 2021 r.

Już kolejny rok wyzwania czytelniczego za nami. „Przeczytam 52 książki”, to ogólnopolskie wyzwanie zainicjowane przez Pana Marcina Gnata, którego mieliśmy przyjemność gościć w 2019 r. w Centrum Kulturalno-Oświatowym w Zawadzie. Opowiadał o celach, zasadach ale i o książkach jakie lubi czytać. Od tego czasu nasze biblioteki aktywnie uczestniczą w wyzwaniu, informując, organizując spotkania, rozmawiając o książkach oraz motywując do podjęcia zadania dorosłych oraz dzieci.

Zasady uczestnictwa są bardzo proste i przejrzyste: czytamy to co sprawia nam przyjemność, w swoim tempie ale regularnie, każda forma książki dozwolona (audiobook, e-book) –co kto lubi lub jakie ma możliwości, liczą się książki przeczytane do końca.   Średnio jedna książka na tydzień co daje, 52 książki w roku.

2021 rok już za nami, dlatego czas na podsumowanie i nagrodzenie tych najwytrwalszych czytelników, którzy są z nami i dzielą się swoimi osiągnięciami. Listy kończące wyzwanie zostały złożone w czterech bibliotekach w Stasiówce, Stobiernej, Latoszynie i Pustkowie-Osiedlu.

Wśród wyróżnionych i nagrodzonych czytelników znaleźli się:

Pani Renata z Latoszyna z wynikiem 103 książki

Emilia, uczennica PSP w Stasiówce z wynikiem 88 książek

Wiktoria, uczennica PSP w Stasiówce z wynikiem 68 książek

Pani Urszula z Pustkowa-Osiedla z wynikiem 62 książki

Pani Martyna ze Stobiernej z wynikiem 53 książki

Pani Stanisława z Pustkowa-Osiedla z wynikiem 52 książki

Pani Kazimiera z Pustkowa-Osiedla z wynikiem 52 książki

Małgorzata, uczennica  PSP w Stasiówce z wynikiem 52 książki

Pani Barbara ze Stobiernej z wynikiem 42 książki

Szymon, uczeń  PSP w Stasiówce z wynikiem 38 książek

Natalia, uczennica  PSP w Stasiówce z wynikiem 26 książek

   

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSPANIAŁEGO WYNIKU!

 Fundatorem nagród w wyzwaniu czytelniczym „Przeczytam 52 książki w 2021 r.” jest Pan Andrzej Trzeciak Radny Powiatu Dębickiego, któremu serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

Jednocześnie informujemy, że listy „Przeczytam 52 książki w 2022 r.” są do odebrania w każdej bibliotece na terenie Gminy Dębica. Zapraszamy do podjęcia zadania, które może okazać się fantastyczną przygodą roku! 

 

 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/103-ksiazki-przeczytane-w-ciagu-roku-2537.html