Medale ,,Za zasługi dla obronności kraju” dla rodziców żołnierzy

reklama

13 maja 2019 roku w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Dębicy, rodzice, których trzech lub więcej synów nienagannie pełniło zasadniczą służbę wojskową odebrali srebrne medale „Za zasługi dla obronności kraju” przyznane przez Ministra Obrony Narodowej. Medale te otrzymało 14 osób z Powiatu Dębickiego, w tym dwie z terenu Gminy Dębica. Aktu dekoracji dokonali ppłk Mirosław Ciesielski Wojskowy Komendant Uzupełnień w Mielcu, Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek oraz Zastępca Wójta Gminy Dębica Zdzisław Siwula, który w imieniu władz gminy wręczył gratulacje oraz kwiaty.

 

Odznaczenia te stanowią uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Są uhonorowaniem ogromnego trudu, jakim jest wychowanie synów w duchu patriotyzmu, miłości do ojczyzny i szacunku dla tradycji narodowej.

Warto nadmienić, że ministerialny medal jest przyznawany na wniosek miejscowego komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień, z prośbą o przyznanie odznaczenia.

Medal został ustanowiony przez Sejm ustawą z dnia 21 kwietnia 1966 r. Według ustawy, stanowi uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Medal może być również nadawany jednostce wojskowej, organizacji społecznej, przedsiębiorstwu, zakładowi lub instytucji. Wraz z odznaką wyróżnienia wręczana jest legitymacja.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Dębicy

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/medale—za-zaslugi-dla-obronnosci-kraju-dla-rodzicow-zolnierzy-803.html