Mały świat dużego pieniądza zachwycił uczniów

Blisko sto dzieci z czterech poddębickich szkół podstawowych wzięło udział w I edycji projektu „Mały świat dużego pieniądza”. Uczniowie z Brzeźnicy, Paszczyny, Pustyni oraz Lubziny dzięki Fundacji Śnieżki „Twoja Szansa” mogli zgłębić tajniki wiedzy ekonomicznej. Od października do kwietnia najmłodsi wzięli udział w szeregu ciekawych zajęć łączących wiedzę teoretyczną z praktyką.

Nagrodą za aktywny udział w zajęciach był wyjazd do Warszawy, gdzie uczniowie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik i Centrum Pieniądza. Uczestnicy projektu do stolicy podróżowali najszybszym pociągiem w kraju.

Projekt „Mały świat dużego pieniądza” realizowany przez Fundację Śnieżki „Twoja Szansa” w partnerstwie z Fabryką Farb i Lakierów Śnieżka to autorska inicjatywa społeczna o charakterze naukowym.

Zajęcia we wszystkich szkołach były prowadzone w oparciu o nowatorskie scenariusze przygotowane przez doświadczonych pedagogów. Inspiracją do stworzenia programu była książka „Świat pieniądza”, której egzemplarze trafiły do uczniów oraz szkolnych bibliotek.