Jak połączyć naukę z zabawą i pomaganiem? Półmetek projektu Mały Świat Dużego Pieniądza

reklama

Jak połączyć naukę z zabawą i pomaganiem? Projekt edukacyjny „Mały Świat Dużego Pieniądza” w ciekawy sposób uczy dzieci nie tylko przedsiębiorczości, ale również wrażliwości, zachęcając do wolontariatu. Młodzi ludzie jeszcze podczas zajęć mają okazję zaangażować się i wesprzeć słabszych w ramach akcji pod hasłem „Gdy pomagamy innym, sami jesteśmy szczęśliwi”.

„Mały Świat Dużego Pieniądza” to autorski projekt edukacyjny Fundacji Śnieżki Twoja Szansa realizowany przy wsparciu Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA.Podczas zajęć uczniowie spotykają się z wolontariuszami działającymi na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Poznając potrzeby danego stowarzyszenia sami włączają się w pomoc organizując zbiórkę charytatywną na terenie swojej szkoły.

W IV edycji edukacyjnego projektu bierze udział około 400 dzieci z 24 klas czwartych. Uczniowie  20 szkół z Dębicy i okolic oraz Gminy Pilzno poznają tematy z zakresu ekonomii, a także uczą się, jak zdobytą wiedzę wykorzystać w życiu codziennym. Finałem projektu „Mały Świat Dużego Pieniądza” jest wycieczka do Warszawy.