„Kwiatek” I miejsce, „II LO” VII w Podkarpackim Rankingu „Perspektywy”

Najlepsze szkoły wyłonione i nagrodzone! „Kwiatek” zajął 1 miejsce, „II LO” VII w Podkarpackim Rankingu „Perspektywy”. Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego zdobyło złotą odznakę wśród wojewódzkich techników. II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy zostało docenione w swojej kategorii otrzymując srebrny znak jakości szkoły.

O sukcesach dębickich szkół możemy przeczytać w sieci. Placówki pochwaliły się osiągnięciami na swoich oficjalnych profilach. „Gratulacje i dyplomy przekazał Rektor Politechniki prof.dr hab.Pan Piotr Koszelnik. Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego zajęło w rankingu Perspektyw zaszczytne 1 miejsce w województwie i 16 w Polsce. Dyplom z rąk Rektora Politechniki odebrała Pani dyr. Joanna Dymitrowska, która podziękowała swoim nauczycielom i uczniom za wspaniałe wyniki i osiągnięcia naukowe” – czytamy na stronie Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy.

Również II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy zamieściło wpis „Przypominamy, że II Liceum Ogólnokształcące im. ks. J. Twardowskiego w Dębicy zajęło 7. miejsce wśród liceów ogólnokształcących z województwa podkarpackiego (awans o 7 pozycji w stosunku do roku poprzedniego). Nagrodę odebrała dyrektor II LO pani Marta Czekaj”.

Finał Podkarpackiego Rankingu Maturalnego Liceów i Techników „Perspektywy” zorganizowano w środę, 16 marca w Politechnice Rzeszowskiej. Najlepsze nagrodzone placówki otrzymują znaki jakości szkoły – TYTUŁ „ZŁOTEJ SZKOŁY 2022” przysługuje liceom, które zajęły miejsca 1-200. Można również zdobyć tytuł srebrnej oraz brązowej szkoły. Wśród techników złota odznaka przysługuje placówkom, które zajęły miejsca 1-100.