Dwie dębickie placówki z prestiżowym tytułem „Złota Szkoła”!

reklama

Dębickie szkoły docenione! II Liceum Ogólnokształcące i technikum przy Zespole Szkół nr 2 z prestiżowym tytułem „Złota Szkoła”. Nasze placówki zostały docenione w XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. PERSPEKTYWY – „To szkoły, które śmiało można polecić wszystkim ambitnym uczniom. Szkoły, w których warto się uczyć!”.

Dębicki ogólniak znalazł się na 198 pozycji w kraju, a ósmej w województwie. Pierwsza dwusetka to niebywałe osiągnięcie. I LO im. Króla Władysława Jagiełły zdobyło natomiast tytuł „Brązowej Szkoły” zajmując 609 miejsce. Na liście znalazło się aż 1000 najlepszych liceów (spośród 2085) i 500 najlepszych techników (ze 1728).

Technikum przy „Kwiatku” zajęło natomiast 36 miejsce w Polsce. W skali województwa uplasował się na szczytnym 2 miejscu. „Brązową szkołą” z 406 pozycją w kraju zostało Technikum przy Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy.

Jak możemy przeczytać na stronie http://www.perspektywy.pl/:

Kryteria Rankingu Liceów 2020 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2020 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).