Ks. Józef Dobosz idzie na emeryturę

Trzydzieści trzy lata ks. prałat Józef Dobosz pełnił posługę proboszcza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Teraz udaje się on na zasłużoną emeryturę. Na Mszy Świętej dziękczynnej zgromadzili się kapłani, samorządowcy, przedstawiciele rady parafialnej, grupy modlitewne oraz wierni. Były życzenia, kwiaty i podziękowania.

Okolicznościowe listy do kończącego posługę proboszcza skierowali m.in. prymas senior Józef Kowalczyk i biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Ks. Józef Dobosz został mianowany proboszczem w lipcu 1984 roku. Odpowiedzialny był m.in. za budowę jednego z największych w diecezji tarnowskiej kościoła i tworzenie jego duchowych podstaw. Od lat z widoczną na każdym kroku charyzmą i entuzjazmem przewodzi m.in. Duszpasterstwu Ludzi Pracy, Zakonowi Rycerzy Kolumba oraz Dębickiemu Hospicjum Domowemu im. Jana Pawła II.

Ks. Józef Dobosz nie żegna się z Dębicą i swoją ukochaną parafią. Nadal będzie w niej przebywał. W obowiązkach proboszcza zastąpi go ks. Antoni Bielak, który dotychczas pełnił taka posługę w Męcinie koło Limanowej i w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie.