Królowa Śniegu w dębickiej Jedenastce

reklama

Już po raz 9 uczniowie klas integracyjnych naszej szkoły przygotowali piękne przedstawienie teatralne z okazji  Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Niewątpliwym sukcesem tych przedstawień jest szeroko pojęta integracja społeczności szkolnej. Wszyscy uczniowie mają okazję poznać możliwości niepełnosprawnych kolegów, uczą się wzajemnego współżycia, tolerancji i współdziałania.

W tym roku przygotowano adaptację sceniczną baśni H. Ch. Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Od października odbywały się próby, dzieci uczyły się ról, odpowiedniej mimiki, gestów, tańca, współpracy z innymi, a przy tym dobrze się bawiły. Nauczyciele współorganizujący kształcenie z pomocą rodziców małych aktorów przygotowywali kostiumy, scenografię i oprawę muzyczną. Dzięki tej formie naszej działalności rozwija się też współpraca ze środowiskiem lokalnym.
4 grudnia 2018 roku przygody Gerdy i Kaya w pięknej zimowej scenerii miały okazję oglądać dzieci z dębickich przedszkoli. W listopadzie przedszkolaki, pod kierunkiem swoich wychowawców, przygotowały piękne ilustracje do baśni, które później mogły podziwiać w dniu przedstawienia w naszej szkole. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkolnej społeczności oraz rodziców uczniów biorących udział w przedstawieniu. 5 grudnia 2018 roku odwiedzili nas również uczniowie klasy II c Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy.
16 grudnia 2018 roku uczniowie zaprezentowali swoje przedstawienie
w Kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy, włączając się w ten sposób do akcji charytatywnej na rzecz chorej mamy jednego z uczniów naszej szkoły. Akcję zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości”. Po przedstawieniu została przeprowadzona zbiórka pieniężna. Zebrane środki w kwocie ponad 9 tyś. zł przekazano na pokrycie kosztów leczenia ciężko chorej pani Beaty. Wszystkim darczyńcom, którzy wsparli Beatę i jej rodzinę w tym trudnym okresie, z całego serca dziękujemy.
Sponsorom, rodzicom, młodym wolontariuszom naszej szkoły i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego pięknego przedstawienia za poświęcony czas
i okazaną pomoc składamy serdeczne podziękowania

Źródło: SP 11 w Dębicy